Visas mūsų pasakojimas šiek tiek atsilieka, bet, atrodo, jau turim savo internetą, tai bandysim pasivyti. Rašymui ir pasakojimams temų čia su kaupu, tik spėk dairytis ir viską pastebėti.
Taigi tęsiu apie ekskursiją po Delį. Gidas atvažiavo su vairuotoju dideliu automobiliu – Toyota Innova (kaip aš supratau). Gale tik dvi vietos turistams – labai erdvu ir patogu sėdėti. Gidas mus pirmiausia nuvežė į savo ofisą, kur pabendravom su tos kelionių agentūros vadovu ir vadybininku (turbūt taip jį reikėtų pavadinti). Mus sutiko su gėlių vainikais – pasirodo, tos ryškios gėlės, iš kurių jie daro „karolius“ svečiams ir dievams, yra paprasti gvazdikėliais (serenčiai), kurie auga ir mūsų lietuviškuose darželiuose ar balkonuose. Mums aprodė ir visą ofisą – tokiose nedidelėse patalpose dirba gal 20-25 žmonės. Brangieji, kad ir kaip kas sėdit Lietuvoje, nesiskųskit, nes tai vistiek geriau nei čia Indijoje. Tokias darbo sąlygas pamačius pradedi vertinti asmeninę erdvę ir darbo sąlygas ofise net kabinete su 5 kolegomis. ;)
Mūsų gidas buvo toks gana kuklus ir ramus vyrukas, jaunas, tvarkingai susišukavęs. Kalbėjo jis negarsiai ir nelabai aiškiai. Bet čia ne gido problema – visi tie indusai kažkaip keistai kalba angliškai, netaria Š, Č raidžių, kas kartais sukelia nesusipratimų, nes žodžiai keičiasi iš esmės.
Ekskursijos pradžioje aptarėm, ką norim pamatyti ir ką gidas mums siūlo. Išvardino tiek žymių vietų, kad net suskaičiuoti sunku. O juk ekskursiją pradėjom 13 valandą, tad laiko turėjom iki tamsos.
Pirmas aplankytas objektas – Qutub Minar. Arabų statytas kompleksas su didžiuliu minaretu. Kadangi iš mūsų dviejų tik aš šiek tiek domiuosi istorija ir tokiais senoviniais paminklais, tad klausiausi gido pasakojimų. Jis manęs vis kažko klausinėjo, ragino atspėti kas kokiai dinastijai priklausė, koks dievas kur vaizduojamas ar pan., bet dažniausiai į jo klausimus atsakydavau kitu klausimu – What? ;) Gidas buvo supratingas ir ką paklausdavo manęs, tą pats ir atsakydavo. Turbūt mintyse galvojo: et, tie kvailiai užsieniečiai...
Antras aplankytas objektas – Lotus temple (lotoso šventykla). Pastatas iš cemento, bet jo forma kaip lotoso žiedo. Iš pirmo vaizdo dar šiek tiek panašu į Sidnėjaus operą, kurią matom paveiksliukuose. Ši šventykla skirta visų tikėjimų (išskyrus musulmonus) žmonėms. Ten nevyksta jokios pamaldos, tiesiog vieta, kur gali medituoti ir būti su savo mintimis. Gražu. Tik įeinant reikėjo nusiauti batus. Visa tai vyksta likus kokiems 30 metrų iki šventyklos. Visus basus išrikiuoja, kokia tai savanorė mergina duoda nurodymus išjungti telefonus ir įleidžia visą krūvą žmonių į šventyklą. Visi basi keliauja marmurinėm, be galo šaltom grindim ir sėdasi toje šventykloje ant marmurnių, tokių pat ledinių suolų. Gerai, kad kuprinėj turėjau savo skarą, tai pasiklojom, kad nesėdėtume taip šaltai.
Tiesą sakant, tą šventyklą įsivaizdavau viduje kitokią. Čia ji tokia visai betoninė ir langai dideli. Aš maniau, kad ji bus panaši į bažnyčią Tezė, kur viskas tokios raudonos spalvos, ant grindų kilimas ir visi sėdi ant jo ir medituoja. O tie marmuriniai suolai ir šaltos grindys truputį buvgo per šalti susikaupimui.
Trečias pamatytas objektas – Raudonasis fortas. Tiesa, į jį atvažiavom apie pusę penkių, tad teko iki penkių, kada fortas uždaromas, jį kone prabėgti ir tikriausiai išgirsti sutrumpintas istorijas.
Viskas įdomu, gražu, tik baisiai jau apleista. Susirenka iš turistų tiek pinigų, o nė piršto nepajudina restauruodami tuos istorinius objektus. Tiesa, nepaminėjau, kad į visus objektus indai įeina už 10-20 rupijų (0,5-1 litas), o ių turistų imama po 250 rupijų (12,50 Lt.). Ir dar reikia pasakyti, kad visur turistų ir vietinių yra daugybė, t.y. tai, ką įsivaizduojam kaip daug Lietuvoje, tik padauginta iš kokių trijų.
Ir pabaigėm kelionę po Delį netoli mūsų viešbučio – Conough place, kur susitvarkėm savo reikalus, t.y. pirkom USB raktą internetui. Gidas ir dar vienas vietinis mums šiek tiek padėjo ir mūsų laukė. Tad suderinom malonumą ir naudą. ;)
Tuo ir baigėsi mūsų ekskursija. Pamatėm gal ir nelabai daug žymių vietų, bet per tokį eismą nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą užtrunka gerokai daugiau laiko nei galima įsisvaizduoti. Ir tai buvo pirma diena, kai mes (tiksliau turbūt aš) pamatėm, kaip indusai vairuoja. Apibūdinsiu vienu žodžiu – SIAUBAS. Nors dabar jau baigiu suprasti, kad vis dėlto jie laikosi ne mums įprastų taisyklių, o turi jas savas.